„Veto Branży Fitness”. Siłownie zapowiadają otwarcie 1 lutego

Polska Federacja Fitness ogłosiła, że 1 lutego nastąpi otwarcie klubów fitness bez względu na rządowe zakazy. – Wszystkim, którzy będą chcieli dołączyć do akcji otwierania swoich klubów, postaramy się zapewnić wszelkie wsparcie zarówno od strony prawnej, merytorycznej jak i „papierologicznej” – podaje organizacja. Przygotowała też rekomendacje dot. zaostrzonego reżimu sanitarnego w siłowniach.

CZYTAJ DALEJ

Branża fitness stawia weto i podała datę otwarcia. „Bez względu na decyzje rządu”

Branża fitness stawia weto i – przynajmniej w części – otwiera się od lutego. W poniedziałek Polska Federacja Fitness wydała oświadczenie, w którym przedstawia plan funkcjonowania m.in. siłowni.

CZYTAJ DALEJ

Branża fitness szykuje pozew zbiorowy. Chodzi o lockdown

Przedstawiciele Polskiej Federacji Fitness zapowiadają proces zbiorowy wobec Skarbu Państwa. Chodzi o szkody, jakie przedstawiciele sektora ponieśli przez wprowadzenie lockdownów.

CZYTAJ DALEJ

Tomasz Napiórkowski: Kluby fitness nie były źródłem zakażeń w Polsce.

Co najmniej do 27 grudnia br. kluby fitness zgodnie z rządowym planem mają pozostać zamknięte. Jednak przedstawiciele branży alarmują, że wiele firm nie przetrwa tak długiego okresu zamrożenia działalności.
 

CZYTAJ DALEJ

Branża fitness walczy o przetrwanie

 

W listopadzie wniosek o upadłość złożyła Fitness World Sp. z o.o., która prowadziła na terenie Polski sieć 19 klubów.
 

CZYTAJ DALEJ

To będzie koniec branży fitness! – gość T. Napiórkowski, Prezes PFF | Sportowy Poranek

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego rząd zdecydował o zamknięciu siłowni? Branża fitness w szoku

W sobotę 17 października rząd zamknął siłownie, baseny i aquaparki w czerwonych i żółtych strefach, czyli w całym kraju. Wiceminister infrastruktury Marcin Horała w programie „Debata Dnia” w Polsat News próbował wyjaśnić, dlaczego rząd zdecydował się na takie kroki. – Pan minister chyba dawno nie był na siłowni – oceniła słowa Horały Polska Federacja Fitness.

CZYTAJ DALEJ

Biznes komentuje zapowiedzi premiera. „Zabrakło jednego: szczegółów”

Pomoc dla firm po nowemu. Przedsiębiorcy, których dotykają skutki koronakryzysu, będą mogli dostać subwencje z PFR, postojowe dla pracowników i zwolnienie ze składek ZUS. – Jest to rozbudowana kalka naszych postulatów. Brakuje nam tylko dat – komentuje Tomasz Napiórkowski z Polskiej Federacji Fitness, jednej z branż, która w piątek rano, tuż przed konferencją premiera, rozmawiała o swoich postulatach z przedstawicielami rządu.

CZYTAJ DALEJ

Szef Polskiej Federacji Fitness: Nasz sektor to narzędzie do walki z koronawirusem

– W całej Europie, za wyjątkiem Czech, Słowacji oraz Irlandii, siłownie i kluby fitness pozostały otwarte. W tych krajach sytuacja epidemiologiczna jest znacznie trudniejsza niż w Polsce. Jednakże tamtejsi specjaliści jasno podkreślają, że sektor fitness to narzędzie do walki z COVID-19 poprzez budowanie odporności. (…)

CZYTAJ DALEJ

Branża fitness zapowiada protest. „Nie wytrzymamy kolejnego lockdownu”

Koronawirus doprowadził po raz kolejny do zamknięcia siłowni i klubów fitness. Branża nie może pogodzić się z taką decyzją rządu. Zapowiada w sobotę protest w Warszawie. – My nie wytrzymamy drugiego lockdownu. Jest to totalnie absurdalna decyzja – powiedział Radiu ZET Tomasz Napiórkowski z Polskiej Federacji Fitness.

CZYTAJ DALEJ

Polska Federacja Fitness grozi protestem po zamknięciu siłowni. „Chora decyzja”

Polska Federacja Fitness opublikowała pełne emocji oświadczenie po rządowej informacji o ponownym zamknięciu siłowni i klubów fitness. Władze federacji grożą sobotnim protestem pod sejmem.
 

CZYTAJ DALEJ

Branża fitness nie zniesie zamknięcia. „100 tysięcy ludzi trafi na bruk”

Od soboty cała branża fitness zostaje zamknięta w związku z wprowadzeniem przez rząd nowych obostrzeń. Branża nie kryje wściekłości i zapowiada protesty już w najbliższy weekend. – Nie widzimy w tym żadnej logiki – mówi w programie „Newsroom” Tomasz Napiórkowski z Polskiej Federacji Fitness.
 

CZYTAJ DALEJ

Koronawirus. Olbrzymi cios dla branży fitness po decyzji rządu. „Setki ludzi ląduje na bruku”

Polska Federacja Polski rząd zdecydował się przedłużyć zawieszenie działalności obiektów z branży fitness na kolejny miesiąc. – Taka decyzja nie ma żadnych podstaw – mówi Tomasz Napiórkowski, prezes Polskiej Federacji Fitness.
 

CZYTAJ DALEJ

Jest sprawa: nowe ustalenia w kwestii branży fitness?

Zamknięte siłownie, sale treningowe i odwołane zajęcia. To rzeczywistość branży fitness, która od kilku dni zmaga się z poważnym kryzysem. W piątek mają zapaść nowe decyzje rządowe w sprawie obostrzeń dotyczących tej branży. Co więcej w tym temacie?
 

CZYTAJ DALEJ

Branża fitness nalega na szybki powrót do działania. Tomasz Napiórkowski: Cierpliwość naszych klientów jest ograniczona

– Cierpliwość naszych klientów jest ograniczona. Tydzień, dwa może wytrzymają, ale potem może nastąpić fala rezygnacji – tak prezes Polskiej Federacji Fitness Tomasz Napiórkowski tłumaczy nalegania branży, by otworzyć się już w sobotę.
 

CZYTAJ DALEJ

„Nie przeżyjemy kolejnego lockdownu”. Branża zapowiada protest po decyzji rządu

Polska Federacja Fitness na sobotę zapowiedziała protest przeciwko decyzji rządu. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 17 października siłownie oraz kluby fitness mają być zamknięte.

CZYTAJ DALEJ

#NiskieSufity – branża fitness odpowiada wiceministrowi Marcinowi Horale

„Kluby fitness są dostosowane pod każdym względem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo” – to fragment odpowiedzi Polskiej Federacji Fitness do Marcina Horały. Wiceminister infrastruktury w Polsat News przekonywał, że transmisja koronawirusa na siłowni może być większa niż w halach sportowych m.in. przez „niewielkie pomieszczenia” i „niskie sufity”. W odpowiedzi organizacja zaprasza do swoich obiektów.

CZYTAJ DALEJ

Fitness chce otworzyć się wcześniej

Kontrola liczby ćwiczących jednocześnie w klubach osób jest prosta, można uruchamiać np. co drugą bieżnię, wyłączyć z użytkowania szatnie i prysznice, dezynfekować sprzęt, pracownicy będą oczywiście wyposażeni w maseczki i płyny odkażające — mówi Tomasz Napiórkowski, założyciel Polskiej Federacji Fitness. CZYTAJ DALEJ

Branża Fitness skazana na siebie

Tomasz Napiórkowski z Polskiej Federecji Fitness mówił w TVN24, że wszyscy w jego branży oczekiwali „dużo więcej konkretów, jeśli chodzi o etapy odmrażania”. – U nas nie wiadomo, czy to będzie tydzień między jednym a drugim etapem czy trzy tygodnie – zauważył. CZYTAJ DALEJ

Prognozy dla rynku fitness do końca roku 2020

Wydłużająca się przerwa, po ewentualnym ponownym otwarciu, będzie skutkować znacznym spadkiem poziomu obrotu generowanego przez kluby fitness, siłownie oraz wszelkie obiekty sportowe nawet o kilkadziesiąt procent w korelacji do obrotów przed wprowadzeniem narodowej kwarantanny. 

CZYTAJ DALEJ

Korona wirus w sporcie. Branża fitness liczy straty

Zamknięcie klubów fitnessu i siłowni w związku z epidemią koronawirusa zamroziło całą branżę, a straty za miesiąc przestoju liczone są w setkach milionów.

CZYTAJ DALEJ

Branża fitness tylko w marcu zanotowała 400 mln zł straty.

Tarcza antykryzysowa pomoże klubom i siłowniom tylko w niewielkim stopniu. Dla branży kluczowe koszty to czynsze. Tymczasem są z nich zwolnione tylko kluby znajdujące się w galeriach handlowych, te zaś stanowią maksymalnie 15 proc. rynku. CZYTAJ DALEJ

Komentarz dot. umieszczenia branży fitness w 4 etapie

ODSŁUCHAJ

Prognozy dla rynku fitness do końca roku 2020

Rozmowa na temat aktualnej sytuacji rynkowej oraz prognozwanie dalszych skutków epidemii, na podstawie rynków, które powoli wracają do normalnego funkcjonowania.

CZYTAJ DALEJ

Przedstawienie sytuacji branży fitness oraz omówienie braków dot. uchwalonej Tarczy Antykryzysowej

Podczas audcji w dniu 05.04.2020, mieliśmy przyjemność przekazać stanowisko Polskiej Federacji Fitness wobec obecnej sytuacji rynkowej. Opisywaliśmy również braki w Tarczy Antykryzysowej oraz powinno pojawić się w przygotowywanej „wersji 2.0”.

Epidemia zdławiła kluby fitness i siłownie

Stan epidemiczny z dnia na dzień pozbawił branżę przychodów, a wkrótcemoże wywołać falę upadłości w branży wartej ponad 4 mld zł i dającej pracę ok. 80 tys. osób.

CZYTAJ DALEJ

Branża fitness liczy straty

Zamknięcie klubów fitnessu i siłowni w związku z epidemią koronawirusa zamroziło całą branżę, a straty za miesiąc przestoju liczone są w setkach milionów. – Z dnia na dzień bez pracy zostało 80 tys. osób – mówi w rozmowie z Interią Tomasz Napiórkowski, założyciel Polskiej Federacji Fitnessu, która zrzesza przedstawicieli klubów z całej Polski.

CZYTAJ DALEJ

„Branża fitness to ogromny kawałek rynku, który zamarł i nikt o tym nie mówi” [LIST DO REDAKCJI]

W Polsce istnieje ponad 2500 siłowni, klubów fitness czy studiów treningu personalnego. Tworzą 80 tys. miejsc pracy, które w czasie obecnej narodowej kwarantanny pozostają „nieaktywne”. Bez żadnych działań wspierających ze strony rządu, całą branżę może czekać jedna wielka fala upadłości – prognozują organizacje zrzeszające pracodawców branży fitness…

CZYTAJ DALEJ

Koronawirus: zawał klubów fitness

Decyzja o konieczność zamknięcia klubów fitness, postawiła całą branżę w dramatycznym położeniu. Kluby starają się szybko przystosować do zmieniającej rzeczywistości i nowych wymagań klientów. Sytuacja jest krytyczna – twierdzą przedstawiciele federacji zrzeszającej ponad 100 podmiotów, reprezentujących ponad 200 klubów fitness w Polsce…

CZYTAJ DALEJ

Polska Federacja Fitness w WP.PL: Branża fitness w odwrocie

Czy rządowa tarcza antykryzysowa będzie lekiem na problemy klubów fitness, które musiały zawiesić swoją działalność w dniu wprowadzenia stanu epidemicznego? Co z branżą fitness w czasie kryzysu? Na pytania dziennikarzy Wirtualnej Polski odpowiada Tomasz Napiórkowski z Polskiej Federacji Fitness.

CZYTAJ DALEJ

 

Założenie Polskiej Federacji Fitness – zaproszenie do udziału

Drodzy czytelnicy, w sytuacjach takich jak ta, wielu właścicieli sieci, pojedynczych klubów fitness się jednoczy, podejmując wspólnie rozmaite działania. Nasz portal wspiera wszelkie inicjatywy, które służą rozwoju i wsparciu branży fitness w Polsce. Poniżej przekazujemy apel oraz link zgłoszeniowy zbierający uczestników zainteresowanych utworzeniem Polskiej Federacji Fitness…

CZYTAJ DALEJ